All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 4 August 2012

Greta Koci behet me diplome ne xhep...

Greta Koci: Diplomohet per shkenca politike

Nenkryetare e forumit rinor te Partise Demokratike, e tanime me nje diplome ne xhep.

Kengetarja bukuroshe Greta Koci eshte diplomuar per shkenca politike, pasion i cili rritet cdo dite bashke me angazhimin e saj me te rinjte e PD-se.

Greta Koci eshte nder me te perkedhelurat e kryeministrit, i cili ne cdo event rinor, ka ne krah vajzen tashme te diplomuar. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Greta Koci: Graduated in political science
Vice President of the youth wing of the Democratic Party, and already with a degree in his pocket.
Lovely singer Greta Koci is a graduate in political science, the passion of which grows every day with its commitment to the youth of PD.Greta Koci is among the premier pet, who at any youth event, alongside girl who has already graduated. / bluetooth / ]]

Revista PANORAMA PLUS - 4 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 4 Gusht 2012
 • Jonida, pushimet e para me Dan
 • I dashuri rrezikon burgun, Genta e BB ndihet e kercenuar, braktise Shqiperine
 • Flet motra e Dafina Zeqirit, Besa: Babai na braktisi, na donte te vdekura
 • Big Basta dhe Vesa Luma nisin bashkejetesen ne Tirane, parate e koncerteve i menaxhojne si cift
 • Irsa Demneri fotografohet shtatzene, ish-missi ne Dhermi me partnerin, nipin e kryeministrit Berisha
 • "Miss World", Floriana & Martina zhvishen ne shkretetirat mongoleze
 • Andi Bushati kapet mat me Balina Bodinakun
 • Gazeta britanike "The Sun" shkruan per Noizin, e quan gangster
 • Iva Tico me pushime
 • Big Mama, dalja e pare publike pas tragjedise
 • Menaxheri Cekic: Dafina e fokusuar ne karriere, nuk i jep rendesi ketij rasti
 • Anjeza Branka cudit me trupin e palestruar ne klipin e ri per dashurine
 • Zanfina zhvishet dhe i jep ultimatum te dashurit

Revista BLUETOOTH - 4 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 4 Gusht 2012
 • Flori Mumajesi: Armiqte e mi shajne pas shpine, perballe me perqafojne e me kerkojne kenge
 • Ingrit Gjoni, fotot e pushimeve te para me djalin. Kengetarja i rikthehet fuqishem koncerteve
 • Valbona Zeneli: Shtate vjet bashke, e cdo dite edhe me e bukur
 • Vetegjykuesi Spartak Ngjela
 • Greta Koci diplomohet per shkenca politike
 • Martohet Luela Hajdaraga, vajza e Luan Hajdarages
 • Sa shume respekt per kengetaret, Eli Fara dhe Dashnor Diko
 • Soni & Mirko, nje pershendetje nga Sardenja
 • Anjeza Branka, nje kenge per ciftet e lumtura
 • Genta Ismajli, autografe ne trup per fansat
 • Albana Osmani ju gjuan me "poke"
 • Jonida Shehu iken nga "AS", se shpejti tek "Ora News"
 • Adelina Berisha pa te mbathura?!
 • Ikja e Dell largon nga agjerimi Hashim Thacin
 • Stresi, foto duke tymosur hashash

Klajdi Haruni tradhton "Mamicen"...

Klajdi Haruni, tradheton “Mamicen” pelqen lozonjaret

Klajd Haruni eshte nje emer i ri ne tregun muzikor shqiptar, por qe premton shume. E kemi pare te eksperimentoje ne shume zhanre, por serenatat korcare ngelen te preferuarat e tij. E tille eshte edhe kenga “Lozonjare”, qe pritet te lancohet se shpejti ne treg. Ashtu sic kishim ekskluzivitetin ta kishim te paret nga mediat e shkruara intervisten me kengetarin e fenomenit “Mamica”, edhe kete here THASH&THEM, do te publikoje per here te pare fotografite e klipit te ri “Lozonjare”. Ne kete rrefim te kendshem dhe te sinqerte per TH&TH, Klajd Haruni flet per kengen e re dhe suksesin qe “Mamica”, solli ne karrieren e tij. Kengetari na tregon edhe dobesine qe ka per femrat lozonjare.

Klajd vini me nje kenge te re te titulluar “Lozonjare”, si do te jete ajo?
“ Lozonjarja”, eshte nje kenge dashurie por jo nje balade. Mund te them qe eshte nje kenge me me shume alegri, qe ngjan me teper me seranatat korcare dhe ka gjithashtu nje muzike qe do te memorizohet shume shpejt nga publiku.

Albana Osmani ngacmon me spektaklin e ri "Poke"...

Albana OsmaniAlbana Osmani, ben “Poke” ne Top Channel

Nje tjeter program televiziv do te startoje ne Top- Channel dhe do te jete pikerisht spektakli “Poke”. Me kete term jemi njohur per here te pare ne rrjetin social Facebook, ku ndjekes te ndryshem ngacmojne njeri-tjetrin me ane te ketij opsioni.

Kete gje ka menduar te sjell edhe autorja dhe prezantuesja, Albana Osmani me emisionin me te ri “Poke”, qe do te transmetohet cdo te shtune ne ekranin e Top- Channel. “Eshte nje emision krejt i vecante”, thote ne nje prononcim per TH&TH, moderatorja simpatike. “Poke”, do ti ngacmoje nga pak te gjithe dhe do te sjelle ne vemendje te publikut tema dhe ngjarje, qe jane teper aktuale.

Ingrid Gjoni, i rikthehet koncerteve ne super forme...

Ingrid Gjoni : Ne super forme ne koncerte

Ka sjelle ne jete pak muaj me pare djalin e saj te pare, Paridin dhe bukuroshja e skenes shqiptare i rikthehet perseri karrieres se saj artistike si dhe koncerteve muzikore.

Brunja simpatike e skenes shqiptare, eshte fotografuar nga paparacet ne nje koncert ne jug te vendit dhe duket ne forme te mire fizike.

Me nje look krejt te vecante dhe me repertorin e saj te pasur artistik, Gjoni ka ngritur ne kembe fansat e saj qe jane te shumte ne numer. Nje fund i shkurter jeshil dhe nje kemishe e gjate shumengjyreshe vertetojne qe bukuroshja, Ingrid Gjoni ka humbur kilet e shtatezanise dhe eshte rikthyer ne formen duhur. Megjithate duhet pranuar qe Ingridi eshte cilesuar gjithnje si nje femer e kolme dhe jo shume e dobet.

Edhe pas shtatezanise Ingridi i ka qendruar besnike flokeve te zeza dhe tualetit te erret, qe ajo perdor shpesh ne klipet dhe koncertet e saj.

Enca Haxhia, e embel si Elvana Gjata...

Enca Haxhia: Nen “gjurmet” e Elvana Gjates

Enca Haxhia eshte nje kengetare e re ne tregun muzikor shqiptar, e cila po korr sukses. Por verejme qe bukuroshja ka nje ngjashmeri me nje tjeter kengetare te suksesshme shqiptare, sic eshte Elvana Gjata.

Ne kete fotografi shohim qe Enca dhe Elvana ngjajne shume me njera-tjetren, nga pamje e jashtme, floket si dhe nga buzeqeshja e embel qe i karakterizon te dyja bukuroshet.

17- vjecarja Enca Haxhia ka publikuar te premten edhe klipin e saj me te ri, “Kjo vere”, qe eshte kompozuar nga Big Basta, nderkohe qe edhe Elvana eshte duke punuar per nje tjeter kenge, qe shume shpejt do te lancohet ne treg. Ne i urojme suksese te dyja kengetareve. /shqiptarja/

Ledri Vula i pashem, vjen me nje set te ri fotografik...

Ledri Vula: Shume i pashem me te zeza

Ledri Vula eshte shkeputur vertet nga muzika, por eshte i pranishem me fotot e tij. Reperi i famshem i grupit Skillz, ka realizuar nje set te ri fotografik ku duket shume i pashem.

Ledri ka veshur nje kanatjere, kapuc dhe shall te zi ndersa shikimin e ka te mbuluar nga syzet e erreta.

Bukuroshi kosovar ka premtuar se do ti perkushtohet me teper karrieres se tij si regjizor, per te cilen ka vazhduar edhe studimet e larta. /shqiptarja/

Julian Deda ben gare noti me te birin...

Julian Deda, ben gare me te birin

Ka qene nje sezon i ngjeshur artistik per Julian Deden ndaj dhe ai ka nevoje per disa pushime. Perpos angazhimeve si aktor humori ne “Apartament 2 XL” dhe “Sketch Show”, Deda prezantoi edhe festivalin e 50-te te Femijeve ne Shkoder, si dhe ishte protagonisti kryesor ne klipin e kengetares Adelina Ismaili.

Megjithate shohim qe Deda eshte edhe nje baba i kujdeshem. Ai eshte fotografuar se bashku me te birin ne plazh dhe duket shume i kenaqur.

Vogelushi ka vendosur ne krahe disa “salvaxhete” te vogla, dhe eshte gati te sfidoje te atin ne not. Urojme te fitoj me i miri... /Su/Shqiptarja/

Era Rusi: Ju tregoj per dashurine time te pare...

Era Rusi: Nuk e harron lehte dashurine e pare

Ka spikatur qe ne daljet e para ne skene dhe Era Rusi eshte tashme nje kengetare me nje vokal krejt te vecante dhe unik. Do te studionte per muzike ne Greqi dhe Amerike, por do te rikthehej perseri ne Shqiperi. Ne kete interviste ekskluzive per THASH&THEM, bjondja simpatike flet per projektet e saj te ardhshme ne muzike, si dhe per bashkepunim shume vjecar me kompozitorin e mirenjohur Adrian Hila. Fituesja e cmimit te dyte ne festivalin e RTSH- se dhe perfaqesuesja e Shqiperise ne Festivalin Mesdhetar vjen me nje stil ndryshe nga ai i baladave, qe ajo ka kenduar per publikun e saj te dashur. “Feeling” eshte hiti i ri qe Era do te nxjerr se shpejti ne treg dhe qe sipas saj eshte nje kenge shume verore. Ne kete interviste ajo flet edhe per dashurine e saj te madhe… e cila eshte?!

Genta ne konflikt fizik me Dj Ron-in...

Genta Ismajli: Rrihet nga Dj i saj personal

Ka mjaftuar nje debat dhe kengetarja kosovare Genta Ismajli, eshte rrahur dhe goditur nga Dj i saj personal, Dj. Roni. Sherri ka ndodhur ne nje koncert ne Malisheve, nje qyteze e vogel ne Kosove, ku kengetarja ishte e ftuar te kendonte dhe performonte.

Deshimtare te shumte ne vendngjarje konfirmojne per TH&TH se kengetarja i ka bertitur Dj-t te saj dhe ky i fundit ka ushtruar dhune fizike ndaj saj.

Nuk e dime se cfare masash do te marr kengetarja, por deshmitaret thone se skena qe ata kane pare nuk ka qene fort e kendshme as per ta, as per vet kengetaren.


Friday, 3 August 2012

Samanta Karavella: Krahasimi me Bleonen, i kendshem...

Samanta Karavella

Samanta Karavella: Krahasimi me Bleona Qerretin, i kendshem

All I need” eshte kenga me e re e Samantes Karavelles, e destinuar per t’u shnderruar ne hit veror, vetem pak dite pas lancimit. Kengetarja ka ndezur veren e nxehte jo vetem me ritmet dance te kenges se saj, por edhe me linjat seksi qe ka vendosur t’i pershfaqe me shume se kurre ne klipin e ri. Mjaft seksi dhe e sofistikuar, imazhi i saj eshte tanime ai i nje femre te rritur, shume larg Samantes se vogel qe mbajme mend te gjithe. “Une kam qene shume e vogel ne skene dhe publiku me ka pare ne rritje, ndaj komentet “Samanta seksi” nuk mungojne. E verteta eshte qe vitet ikin shpejt dhe qe te jesh kengetare dhe artiste do te thote te kujdesesh shume per imazhin qe nderton, per trupin, veshjet, make-up etj., sepse duam-s’duam, na pelqen apo s’na pelqen, nje videoklip shikohet ne radhe te pare per imazhin, pastaj per kengen”, - tregon kengetarja per “Standard”, ndersa shton se per stilin e veshjes ne klip eshte kujdesur vete, natyrisht duke u konsultuar me stilisten Estela Koni, me te cilen ka bashkepunuar.

Linda Halimi, martohet apo jo?!

Linda Halimi, pse nuk e pohon martesen me Big D

23-vjecarja qe eshte shnderruar ne harkun e nje kohe te shkurter ne nje femer sharmante dhe elegante, nuk deshiron ta pranoje se ka vene kurore me te fejuarin e saj, reperin amerikan me ngjyre Big D. Ne fakt, qe te jemi te sakte, kengetarja me vokal te admirueshem, Linda Halimi, nuk e ka pranuar ndonjehere se eshte fejuar me te, ndonese vazhdimisht poston video dhe foto me te. Rasti me i fundit ka qene ai i dy neteve me pare, ndersa ajo se bashku me Big D., kane qene te ftuar per darke ne shtepine e ambasadorit amerikan ne Prishtine, Christopher Dell. Ne fundjave u perhap lajmi se Linda tanime eshte nje femer e martuar (te pakten ne gjendjen civile) dhe se po mendon te shperngulet ne drejtim te Amerikes (nje enderr e hershme kjo per te), ku do te jetoje ne shtepine e bashkeshortit, i cili per momentin jeton ne Kosove. Linda, ne rrjetin social te FB-ut ka shkruar: “Martohet Linda Halimi?! E vertete apo jo?! Historia vazhdon…” He pra Linda, se edhe Beyonce po te ishe, do e kishe ndare mendjen qe ta pranoje, apo po pret edhe ti ndonje oferte joshese per ndonje kopertine reviste modeste?! /standard/

Tuesday, 31 July 2012

Mami Elsa e lumtur dhe “in” me Evitën

Siç shihet edhe në këtë foto që ajo ka pozuar për një revistë të njohur në Tiranë, këngëtarja me zërin melodioz që e ka prekur edhe Sanremon, Elsa Lila duket tepër e lumtur.

Kjo falë edhe jetës që ka bërë dhe ia ka përkushtuar vajzës së saj Evitës, dhe si duket për të është një mrekulli. Këngëtarja e ka ndjerë vetë mungesën e nënës, ndërsa kjo gjë nuk do t’i ndodhë kurrë Evitës së saj.

Por, Elsa sigurisht se nuk e ka lënë muzikën, ajo do t’i rikthehet sërish asaj, por deri në këtë kohë ajo ka qenë dhe e ka kryer më së miri rolin e nënës pranë engjëllit të saj./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elsa Mom happy and "in" with Evitën

As seen in this photo that she has posed for a famous magazine in Tirana, the singer with melodious voice that has touched Sanremo, Elsa Lila seems too happy. This thanks to the life that has made and has dedicated her daughter Evitës, and it seems to be a miracle. Singer has felt the absence of the mother, while this will not ever happen to her Evitës.

Fidan Gashi, Shqiptari i famshem me femrat me te bukura perreth

Quhet Fidan Gashi dhe ka 20 vjet që jeton në Munih të Gjermanisë, por njihet si një nga meshkujt model dhe që adhurohet nga femrat e njohura dhe më të bukura.

Ai është vetëm 31 vjeç dhe e ka një biznes, apo thënë ndryshe dyqanin me rroba unike me emrin “Fashion Queens”. Një kuriozitet për të, por më se e vërtetë, ne morën vesh se vetëm një palë mbathje të Fidanit që janë unike (që i shihni në foto) kushtojnë mijëra euro, dhe janë të punuara me flori.

Ndërsa herën e fundit djaloshi simpatik i lindur në Prizren ka qenë i lidhur me femrën që sot është në krah të dizanjerit më të mirë gjerman, Philipp Pleinin.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian famous with the most beautiful women around

Ana called Gashi and 20 years who lives in Munich, Germany, but is recognized as a male model and is worshiped by women known and most beautiful. He is only 31 years old and has a business, or words unique clothes shop named "Fashion QUEENS".

Flori Mumajesi “Zjarrrrr” edhe me meshkuj

Pa diskutim se edhe këtë verë producenti Flori Mumajesi është një nga më të kërkuarit për të bërë dhe kënduar muzikë nëpër koncerte të ndryshme në qytetet shqiptare.

Por, siç e shihni në këtë foto, Flori di të bëjë “zjarr” dhe të ftojë të kërcejë edhe gjininë mashkullore, përveçse femrat vdesin për të qenë afër Mumajesit./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mumajesi gold "Zjarrrrr" with men

Without question that this summer is a producer of gold Mumajesi most wanted to make music and sing in various concerts in Albanian cities. But, as you see in this picture, gold know how to make "fire" and invite to dance and masculine, but women are dying to be near Mumajesit. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Rosela, kengetarja serioze pak me trendi (Video)

Vetëm pak ditë më parë këngëtarja shkodrane, Rosela Gjylbegu, ka sjellë këngën e saj më të re me titull “Pafundësi”.

Komente shumë pozitive ka marrë kënga e saj, por vajza na ra në sy se di edhe të vijë trendi dhe jo të quhet vetëm serioze, siç jemi mësuar ta shohim.

Videoklipi është xhiruar nga ‘Pro Video’, ndërsa prodhimi i këngës nga “Threedots”, të udhëhequr nga Flori Mumajesi, si duket ka në menaxhimin e tij edhe Roselën.

Ne na vjen mirë që një këngëtare me zë të madh, si Rosela, ka një klip të tillë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Serious singer trend slightly

Argjentina Ramosaj, seksi me bikini

Këngëtarja e hitit “Si shiu”, si duket, ka vendosur të marrë dhe të sjellë diell në këto ditë të nxehta verore.

Nuk është se ajo, Argjentina Ramosaj, nuk ka ftesa për të kënduar nëpër koncerte, por ajo, siç dikur na thoshte kishte dëshirë të këndonte me bend, por ajo ka gjetur kohë që të jetë në Dhërmi, në Vlorë, me mikeshat dhe kushërirat e saj të njohura dhe të pushojë.

Këngëtarja, siç e shihni, duket shumë ‘in’ edhe me bikini, pavarësisht se ajo nuk shquhet shumë për tregime të formave të trupit. Ajo dikur ka qenë një modele në një konkurs bukurie në Holandë, kur jetonte./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Argentina Ramosaj sex with bikini

The singer's hit "As the rain", as it seems, has decided to take and bring the sun at these hot summer days. Is not it, Argentina Ramosaj, no invitations to sing in concerts, but, as he told us once liked to sing with the band, but she has found time to be in Dhermi, Vlora, with her ​​friends and cousins ​​of recognized her and stop.


“Zhurma Show” kete here ‘Kuq e Zi”

Spektakli i madh i ndarjeve të çmimeve për një vit të këngëve dhe videoklipeve më të mira shqiptare të realizuar brenda një viti, “Zhurma Show Awards 2012”, po vjen.

Sipas organizatorëve dhe producentit “Zico” mësuam se këtë herë ky spektakël, duke u ndërthurur me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, do të jetë me një rregull edhe veshjeje “Kuq e Zi”.

Artistë të shumtë shqiptarë do të jenë të ftuar për të garuar, por edhe performuar ku do të shpaloset jo vetëm gara, emocioni dhe një shou, por dhe simbolet e shqiptarëve dhe tradita e bukur e muzikës.

Ata që menaxhojnë dhe projektojnë këtë ngjarje kanë nisur punën, ndërsa ne presim shumë surpriza nga ky shou, i cili do të mbahet në muajin tetor dhe do të transmetohet “live” nga RTV21 dhe nga ‘Zico TV’./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
 - - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Noise Show" this time "Red and Black"

Monday, 30 July 2012

Genta 100 grade, Nores gati "zogu" jashte

Që skena do atraktivitet, këtë gjë e kanë dëshmuar edhe këngëtaret tona të reja, të cilat gjithmonë mundohen të sjellin diçka më speciale për fansat e tyre,  veçanërisht nëpër koncerte. Muaji i Ramazanit si duket nuk i ka penguar aspak koncertet e këngëtarëve, përkundrazi po ua shton punën atyre.

Këtë radhë vendosëm të komentojmë daljet e fundit të dy këngëtareve seksi kosovare, Genta Ismajli dhe Nora Istrefi.

Në një nga koncertet e saj në Gjilan, Genta si gjithmonë me performancat e saj seksi është ngjitur te disa shkallë të diskotekës, duke bërë që publiku të çmendet pas saj.

E veshur me një palë pantollona të shkurta dhe një look krejt ndryshe me flokë kaçurrel, Genta këtë vit do të kujtohet për sjelljet e reja që ka bërë për fansat e saj. E ndërsa ajo mundohet të bëjë ”striptiz” nëpër koncerte, këngëtarja tjetër Nora Istrefi si duket ka preferuar të nxjerrë pjesët intime në publik.

Ja dhe mami i Nora Istrefit

Siç duket në një party Nora Istrefi ka zgjedhur shoqëruesen më të mirë.

Ajo është pikërisht nëna e saj, e cila sipas kësaj fotoje duket mjafte e re dhe vitale të mos themi duke i bërë konkurrence edhe vetë të bijës së saj, e në këtë rast që është këngëtarja Nora Istrefi./Info-Vip/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here's Nora and Mom

As shown in a party shoqëruesen Norah Jones chose the best.
It is precisely her mother, which in this photo looks very young, slim, let alone making competition even her daughter, in this case that is singer Norah Istrefi.

Viti i 10-te i agjerimit te Lorit

Zhvilluam një bisedë të thjeshtë si miq dhe këngëtarja Lori me lumturi na tregoi se po ndihet shumë mirë gjatë këtyre ditëve. A e dini se cila është arsyeja?

Do të thoni se muzika, koncertet, e sidomos dasmat natyrisht se po i ecën shumë mirë dhe është më e kërkuara. Por, mos u lodhni ta gjeni arsyen më të madhe. Jua tregojmë ne, është viti i 10-të që këngëtarja e hitit të momentit “Për ty jetoj” agjëron dhe po e kalon një agjërim të lehtë.

Një këngëtare tepër e suksesshme si Lori natyrisht se është edhe një besimtare e devotshme dhe të mirat që ka ia sjellë Zoti./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:10-Year of the fasting Lori

Conducted as a simple conversation with friends and Lori Singer told us that happiness is feeling very well these days. Do you know which is the reason? Would say that music, concerts, weddings and especially of course is doing very well and is required. But do not bother to find greater reason.

Top-modelja shqiptare zhvishet para Veton Osmanit

Një nga vajzat më të bukura shqiptare, Albana Guri, këto ditë ndodhet në Kosovë për ta realizuar një foto shoting me fotografin Veton Osmani.

Dhe, ne e siguruam këtë fotografi, në të cilën vajza është zhveshur para fotografit dhe ka realizuar disa foto si rrallë ndonjë modele shqiptare, fashion dhe shumë “hot”, ndërsa më pas ka udhëtuar drejt bregdetit shqiptar për të shkrepur foto të tjera.

Albana është tepër fotogjene dhe shumë e kërkuar në Evropë, ndërsa së shpejti e ka një projekt të madh për ta realizuar. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Top-model Albanian Veton undress in front of Osman

One of the most beautiful Albanian girls, Albana stone in Kosovo these days is to achieve a photo shoting with photographer Veton Osmani. And, we got this picture, in which the girl is naked before the photographer and has performed several rare photos as an Albanian models, fashion and more "hot", and later traveled to the Albanian coast for shooting pictures.

Edhe kompania e Florit me bluza reklame

Nuk dihet nëse këto bluza që shkruajnë “Three Doots” po shitet apo vetëm për fansa. Por tashmë edhe kompania ku pjesë kryesore është producenti i suksesshëm Flori Mumajesi kanë nxjerrë bluza ku shihet logoja e kompanisë.

Më parë këtë gjë e kishin bërë “Baba Stars”, më pas ‘TBA’. Nuk e dimë se sa i ka ecur biznesi i këtyre bluzave që u shumëfishuan për t’u shitur dhe për t’u blerë nga ana e fansave , e sa do t’u ecë edhe “Thrre Doots”.

Por urojmë që fansat të mos harxhojnë shumë parë për to, por t’ua blejnë edhe albumet e këtyre artistëve./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Even with t gold company advertising

It is unknown whether these T-shirts to write "Three Doots" being sold or just for fans. But now the company where the main part is successful gold producer Mumajesi have issued T-shirts with company logo seen. Earlier it had become "Baba Stars" after 'TBA'.

Dafina Zeqiri dhe maska e keqe e flokeve

 Ka qenë duke kënduar në Gjilan këngëtarja më e lakuar e momentit Dafina Zeqiri, por si duket i ka zhgënjyer pak fansat për arsye të dukjes së saj.

Flokët false nuk i kishte vendosur aq mirë dhe siç e shihni duket katastrofë. Por në bazë të dëshmitarëve okularë ne siguruam edhe këtë foto ku këngëtarja e hitit “Tonight” është me menaxherin e saj Çekiç, nuk janë ndarë, madje ai është edhe krahu i djathtë i saj kur meshkujt duan të dalin në foto. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina and bad hair masks

There was singing in Gjilan singer of the moment on curved Dafina, but apparently has disappointed some fans because of her appearance. False hair had not set so well and looks as you see disaster. But according to eyewitnesses we also obtain this picture where the singer's hit "Tonight" is the manager of her hammer, are not separated, but he is also her right arm when men want to get into the picture. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Adelina Tahiri si Rita Ora

Këngëtarja Adelina Tahiri vazhdon të jetë përdoruesja më e madhe e fotove Ihpone. Edhe këtu shihet se ka bërë një foto të tillë vetes, madje ishte duke u bërë gati për të shkuar në Vlorë, me siguri për ndonjë koncert.

Ajo si duket pëlqen dhe ndjek shume këngëtaren tjetër shqiptare, por me famë britanike Rita Ora, pasi edhe veshja e saj ka ndikim në ngjyrat që përdor artistja, ngjyrat britanike.

E megjithatë sensacioni Rita Ora tashmë kopjohet jo vetëm nga shqiptaret, por edhe nga të huajat./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Tahiri as Rita time

Singer Adelina Tahiri remains the largest user Ihpone Photo. Even here has seen such a picture of himself, and was getting ready to go to the South, probably for a gig.

Pas Gentes, Toros provon suksesin me foto nudo

Fotot skandal te Toros se “BB” me femra nudo ne shtrat

Ai eshte nje aventurier i lindur dhe ndihet krenar per kete fakt. Pikerisht per kete arsye, Toros, ish-banor i “Big Brother 4”, preferon te ndaje edhe intimitete me te gjithe ata qe e njohin. Dite me pare, ai ka udhetuar drejt Italise per disa pune. Imazhet e nxehta te cilat i kemi siguruar, tregojne Torosin ne shoqeri te nje femre te panjohur per te cilen mesojme se eshte me origjine amerikane, e cila po ashtu kishte shkuar ne Itali per disa pune te saja. Rastesisht takohen me Torosin dhe pas nje pelqimi qe kane pasur, ato kalojne nje nate te nxehte se bashku, nga ku kemi arritur te sigurojme edhe imazhet e asaj nate. Kjo nuk ka te beje aspak me ndonje lidhje te re dashurie, por thjesht nje pelqim nga ana e te dyve qe ka rezultuar i nxehte vetem ne shtrat. Se si e ka kaluar ate nate cifti, mund te pasqyrohet me mire permes imazheve, dhe mund te themi se Torosi e ka shijuar shume kete udhetim drejt Italise e vecanerisht pas takimit me turisten amerikane. Ky mund te jete nje nga rastet e para ne te cilat nje banor i ”Big brother” shfaqet ne keto imazhe te nxehta per shtypin roze, pas publikimit te fotove “nudo” te Gentes. Nderkohe Toros ka postuar vazhdimisht foto te nxehta me femra te ndryshme, te cilat me se shumti jane te huaja. /panorama plus/

Nebiu, babai i Dafina Zeqirit: Ajo me refuzon!

Rrefimi rreqethes i Nebiut, babait te kengetares Dafina Zeqiri: Ma mori ish-gruaja kur isha ne burg

“Dafinen nuk e kam takuar qe kur ishte 2 vjec, ajo me refuzon”

Historia qe do zbulojme ne vazhdim, nuk ka te beje me emisionin ”Njerez te humbur”, por ajo eshte nje ngjarje e cila pas vetes ka plot 22 vite. Tentativat e nje babai per te takuar te bijen, te cilen ia kane larguar nga shtepia ne moshen 2-vjecare. Nje takim i pamundur i nje babai qe ende e ka zemren te djegur qe nuk po mund te komunikoje me vajzen e tij. Nje pamundesi apo nje mungese e shansit per ta takuar, kjo nuk dihet. Nebih Bajraktari eshte i ati i kengetares se njohur Dafina Zeqiri, e cila qe nga mosha 2-vjecare kur eshte larguar nga shtepia e saj me te emen, nuk e ka takuar te atin.

Sunday, 29 July 2012

Rezi "thithe" penis ne plazhet nudo te Ibizes...

Rezarta Shkurta, pushime ne plazh nudistesh

Kengetarja e dashur Rezarta Shkurta ka marre pushimet dhe sic dihet destinacioni qe ka zgjedhur kete vit, ka qene Ibiza. Ne postimet e here pas hershme qe ka bere ne Facebook, Rezarta ka zbuluar detaje interesante nga vendi ekzotik, te cilin ajo do e eksploronte kete vit per here te pare. Ne disa prej postimeve te saja, kengetarja ka lene te kuptojme qe plazhi i zgjedhur prej saj ka qene nje plazh nudistesh. Ja se c’shkruan Rezi ne kete foto, ku arakokosi ka per sfond nje mashkull nudo: “Gezuar! Dhe ai mbrapa nuk eshte sic duket, eshte me keq!”. Me tej kengetarja ka publikuar edhe nje foto te rroba banjove te siperme me dicituren: “S’me duheshin me”...Fotot qe ju sjellim i takojne te gjitha ketij udhetimi interesant, qe per Rezin duket se do te mbetet i paharrueshem. Ne kete udhetim Rezi eshte me bashkeshortin e saj, Ermal Hoxha dhe nje grup miqsh. Gjate javes se shkuar publikuam fotot hot qe kengetarja kishte realizuar, ne nje prej te cilave shfaqej nudo (artistike sigurisht). Urojme qe ne javet ne vijim, te mund t’ju sjellim ndonje foto ‘te sakte’ nga pushimet e kengetares. /bluetooth/


Bleona: C'me ka mesuar Amerika?

Bleona: Amerika me ka mesuar te nxjerr vete gomarin nga balta

Nje nga leksionet me te vlefshme qe ka marre ne Amerike eshte ti dale per zot vetes. Keshtu ka deklaruar kengetarja Bleona Qerreti ne nje interviste per nje reviste shqiptare.

”Dhe kete gje ne fillim ma ka thene bashkeshorti im, Ganiu i cili me tha qe javen e pare te bashkejeteses qe Amerika eshte vendi i njerezve te afte. Nese deshiron te arrish diku duhet t’ia dalesh mbane vete, e te mos mbeshtetesh te te tjeret”- thote Bleona, e cila se fundmi eshte perfolur per nje rol te vogel ne nje film perkrah te madhit Steven Seagal.
(m.a/bluetooth/BalkanWeb)

Emiliano, i dashuri i Gentes ne arrest shtepiak

I dashuri i Gentes, ne arrest shtepie

Emiliano Shehaj, duket se pervecse me futbollin dhe historine e dashurise me Genten, ka provuar te jete pjese e faqeve te gazetave edhe permes nje ngjarjeje jo fort te kendshme qe i ka ndodhur se fundmi. Disa muaj me pare, faqet e kronikes raportuan per nje aksident te ndodhur ne Gjirokaster, si pasoje e te cilit mbeti e vdekur nje 20- vjecare. Automjeti drejtohej nga Emiliano, i cili si pasoje e kesaj sot vuan arrestin shtepiak. Ngjarja ka ndodhur ne muajin maj ne aksin Gjirokaster - Tepelene ne zonen e ndermjetme mes qytetit te Gjirokastres dhe Parkut Natyror te Viroit. Automjeti i tipit BMW, qe drejtohej nga Emiliano Shehaj nga Gjirokastra, si pasoje e shpejtesise se madhe dhe parakalimit te gabuar, eshte perplasur me kufizimet anesore te nje njesie te tregtimit te drureve industriale.

Rosela Gjylbegu: Ambasadori Arvizu, fansi im me i madh...


Rosela Gjylbegu: Eshte kenaqesi te kesh fans ambasadorin Arvizu

Sapo ka publikuar klipin e saj me te ri nen titullin “Pafundesi” dhe, sot vjen ne “Bluetooth” per te rrefyer detaje rreth ketij projekti. Ndonese nje kenge ritmike, sic rrallehere ndodh me kenget e Roseles, ajo eshte eshte pritur shume mire nga degjuesit qe ne diten e pare te publikimit...Po per te mesuar me shume rreth kesaj kenge dhe planeve te se ardhmes, ju ftojme te lexoni sot kete interviste te kengetares se dashur Rosela Gjylbegu.

Rozana Radi si shqiponje per 100 vjetorin e Pavaresise...

100-vjetori i Pavaresise, Rozana Radi si shqiponje

Ky eshte imazhi qe do te sjelle Rozana Radi ne videon e saj te re me rastin e 100-vjetorit te Pavaresise. Kengetarja e dashur shqiptare pritet te sjelle kete jave kengen me tematike atdhetare, e cila mendohet te kete po aq sukses sa edhe hiti i risjelle prej saj “Xhamadani vija vija”. Klipi eshte xhiruar ne disa qytete te ndryshme te Shqiperise dhe ngjyrat qe dominojne jane e kuqja dhe e zeza. (m.a/bluetooth/BalkanWeb)
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
100-anniversary of Independence, like eagle Rozana Radi

This is an image that will bring Rozana Radi in her new video on the occasion of 100th anniversary of Independence. Albanian singer had this week is expected to bring the song with patriotic themes, which are thought to have as much success as the bringing of her hit "Xhamadani vija vija". The clip was filmed in several different cities of Albania and the colors that dominate are the red and black. (m.a / bluetooth / BalkanWeb) ]]

Revista PALOMA - 28 Korrik 2012

Revista PALOMA, 28 Korrik 2012
 • Nora Istrefi: Dasma jone ndryshe... do te kemi dy femije! Roberti: "U puthem 4 muaj pas njohjes, ishte e veshtire Nora"
 • Neda dhe Ogreni: Pas nje viti, dashuria jone edhe me e forte
 • Andos, rrokeri seksi: Buzeqeshja e femrave, dobesia ime!
 • Ronela Hajati: Kam qene si mashkull i shemtuar, avash-avash u bera femer!
 • I dashuri ideal: Getoar Selimi
 • Rezarta Shkurta shijon Ibizen
 • Liam dhe Evelin festojne ditelindjen se bashku
 • Dren Abazi rikthen Ledina Celon ne muzike
 • Rozana Radi, kjo "shqiponje" per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Bertina me bikini, pushon apo provokon?
 • Noizy nuk ndalet...
 • Frederik Ndoci behet serish baba, vjen ne jete Nikolo!
 • Linda Halimi - sipermarrese e suksesshme!
 • Emilion ne arrest shtepie, Genta i jep fund lidhjes: Rame viktima te Xhani homoseksualit!
 • Blero, ditelindje ne sallen e gjyqit!

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online